Otázky s vecným pojmom: Trojstranný obchod

počet otázok s vecným pojmom : 5



Zoznam otázok

zoradiť výsledky podľa:

Reťazové obchody

ID3982 | | Ing. Marián Drozd

Slovinská spoločnosť priamo dodáva výrobky do Rakúska. Ale fakturácia ide cez slovenskú spoločnosť. Slovinská a slovenská spoločnosť sú prepojené osoby. Je správne, ak sa DPH uplatňuje ako oslobodené plnenie? Prepravu zabezpečuje slovinská spoločnosť. Tovar ide zo Slovinska do Rakúska, mimo Slovenska. Prípadne pohľad z dane z príjmov, nie je potrebné, aby sa slovenská spoločnosť registrovala pre daň z príjmov v Slovinsku? V predchádzajúcej otázke je zadaná iná informácie o preprave.

Predaj dovezeného automobilu na Slovensku

ID3909 | | Ing. Marián Drozd

Chcel by som sa spýtať na daň z dovozu auta zo zahraničia a predaja na Slovensku. Ako by som mal postupovať, keď na faktúre dole mám tento uvedené:  oslobodené od DPH v rámci trojstrannej transakcie. Prenesená daňová povinnosť. Články 141 a 197 smernice o 2006/112/ES o DPH.

Týka sa to použitého tovaru a som platiteľ DPH. Faktúra je z dražobnej aukcie z Belgicka.

Predaj bojového motorového vozidla a DPH

ID3856 | | Ing. Marián Drozd

Slovenská firma A (platiteľ DPH na Slovensku) predáva tovar inej slovenskej firme B (platiteľ DPH na Slovensku). Tento tovar je presnejšie bojové motorové vozidlo s kódom Spoločného colného sadzobníka: 8710 00 00. Tovar sa fyzicky nachádza na území SR. Následne firma B predá tento vozidlo českej firme C do ČZ s oslobodením (paragraf 43 zákona ). Podľa nás pri predaji na Slovensku medzi firmami A a B je potrebné uplatniť 20 % DPH podľa § 69 ods. 1, lebo ostatné odseky paragrafu 69 nemôžeme použiť. Podľa firmy B však údajne existuje podľa slovenského zákona o DPH také riešenie, keď firma A môže fakturovať firme B netto bez DPH, keď v rámci jedného mesiaca preukázateľne vyvezie tovar firme C do CZ. Existuje podľa Vás taká možnosť medzi firmami A a B, keď sa nemusí postupovať v rámci § 69 ods. 1? Podľa nás pravdepodobne nie.

Účtovanie o tovare pri trojstrannom obchode

ID3271 | | Ing. Marián Drozd

Sme 1. odberateľ pri trojstrannom obchode. Ako máme účtovať o nákupe tovaru od dodávateľa a o predaji tovaru odberateľovi? Je potrebné evidovať aj pohyb tovaru v kg aj v eurách na evidenčnom sklade? Používame spôsob A.

DPH a stavebné práce vykonávané v Škótsku

ID2471 | | Ing. Marián Drozd

Sme spoločnosť - platiteľ DPH v SR. Objednali sme si od dodávateľa - spoločnosti, ktorá je platiteľom DPH v SR práce na nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v Škótsku. Následne bude naša spoločnosť tieto práce refakturovať spoločnosti registrovanej pre DPH v Nemecku. Aký režim DPH máme uplatniť na vystavenej faktúre?