Opatrovateľské služby a DPH

ID2721 | | Ing. Marián Drozd | Vytvoriť záložku späť

Spoločnosť založená na Slovensku poskytuje službu na území iných členských štátov Európskej únie. Ide o opatrovateľskú starostlivosť (ide o opatrovanie ľudí v ich domácnostiach, nie v zdravotníckych zariadeniach). Ako klasifikovať opatrovateľské služby z hľadiska DPH? Kde je miesto dodania uvedených služieb a kto platí DPH v týchto 4 prípadoch?

1. Služby poskytuje slovenská spoločnosť – platiteľ DPH (registrovaný na Slovensku), na území členských štátov Európskej únie (v Nemecku) konečnému spotrebiteľovi – fyzickej osobe – občanovi (Nemec).

2. Služby poskytuje slovenská spoločnosť – platiteľ DPH (registrovaný na Slovensku), na území členských štátov Európskej únie (v Nemecku) podnikateľovi – platiteľovi DPH v tomto členskom štáte (v Nemecku).

3. Služby poskytuje slovenská spoločnosť – neplatiteľ DPH, na území členských štátov Európskej únie (Nemecko) konečnému spotrebiteľovi – fyzickej osobe – občanovi (Nemec).

4. Služby poskytuje slovenská spoločnosť – neplatiteľ DPH, na území členských štátov Európskej únie (v Nemecku) podnikateľovi – platiteľovi DPH v tomto členskom štáte (v Nemecku).


Znenie odpovede je zobrazené len prihlásenému užívateľovi.

Prístup ku zneniu odpovede majú len predplatitelia.

Objednajte si predplatné a získajte tak prístup k databáze aktualizovaných odborných otázok a odpovedí od renomovaných autorov.


Diskusia (Počet komentárov: 0)

Zobraziť diskusiu Pridať komentár